There is an opportunity to get the scholarship in Sao Paulo in Brazil, an enrollment is now open for our 2 & 3-week business courses in Brazil. There are 15 scholarship packages available for the program Strategy and Marking in Emerging Countries, that takes place in Brazil. This scholarship covers 70% of your tuition and your accommodation for the duration of the short-term program - meaning once you arrive in Brazil, the only costs you will have is your meals, tourist activities, etc.

The company of young multinational team located in Milan is open for students to have their internship in the field of Market analysis and data entry! CV can be sent to the e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Počas Týždňa vedy a techniky môžeš stretnúť Google aj v Žiline, ktorý v rámci svojej Roadshow zavíta aj na UNIZA! Pýtaš sa ako? Príď na prednášku v utorok, 6.11.2018 od 12:00 do 13:00, na tému: Ako budovať značku na YouTube, ktorú odprezentuje Google Partners Trainer Pavol Krutý v Aule 6.

Strana 1 z 11

© 2016 Žilinská univerzita v Žiline. Všetky práva vyhradené.