Parlament schválil nový Zákon č. 452/2021 Z. z. o elektronických komunikáciách, ktorý nadobudol účinnosť 1.2.2022. Tento zákon transponuje smernicu Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2018/1972 z 11. decembra 2018, ktorou sa ustanovuje Európsky kódex elektronických komunikácií do právneho poriadku Slovenskej republiky. Hlavným cieľom vyššie uvedenej Smernice je najmä ochrana záujmov koncových užívateľov. Účinnosťou nového zákona č. 452/2021 Z. z. o elektronických komunikáciách, t. j. 1. 2. 2022, došlo k zrušeniu pôvodne platného zákona č. 351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách.

Podľa novej právnej úpravy platí, že „Každý, kto ukladá alebo získava prístup k informáciám uloženým v koncovom zariadení užívateľa, je na to oprávnený iba ak dotknutý užívateľ udelil preukázateľný súhlas. To nebráni technickému uloženiu údajov alebo prístupu k nim, ktorých jediným účelom je prenos alebo uľahčenie prenosu správy prostredníctvom siete, alebo ak je to bezpodmienečne potrebné pre poskytovateľa služieb informačnej spoločnosti na poskytovanie služby informačnej spoločnosti, ktorú výslovne požaduje užívateľ.“

Sociálne siete
UNIZA poskytuje na svojich internetových stránkach odkazy na sociálne siete Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, ktoré sú identifikované príslušnými tlačidlami. Je potrebné oboznámiť sa s ich informáciou o spracúvaní osobných údajov, nakoľko UNIZA nemá nad nimi kontrolu a zodpovednosť.

Informácie o ochrane údajov pre uvedené sociálne siete nájdete na webovej stránke príslušného prevádzkovateľa:

Google ochrana súkromia