Aktuality

Spravodajca - aktuálne číslo
Pamätnica - Premeny Žilinskej univerzity (1953 - 2013)
Propagačné video o univerzite
Fotogaléria ŽU 


Potrebuje dnešná spoločnosť etiku?

Univerzita tretieho veku Ústavu celoživotného vzdelávania Žilinskej univerzity v Žiline Vás pozýva na prvú prednášku z cyklu: 20 krokov k poznaniu:

Názov prednášky: Potrebuje dnešná spoločnosť etiku?
 
Prednáša: PhDr. Ing. Tibor Máhrik, PhD., DipTh.
 
Dátum konania: 12.10. 2015
 
Čas: 15.00 - 16.30 hod.
 
Miesto: Ústav celoživotného vzdelávania ŽU, ul. 1. mája č. 32, , učebňa B106 - 1. poschodie
 
Vstup je voľný (do zaplnenia kapacity miestnosti )


Ponuka jazykových kurzov a možnosť získať Cambridge certifikát

Univerzitná škola jazykov otvára od októbra nové jazykové kurzy, prehľad nájdete v priloženom letáku. Autorizované centrum pre Cambridge English jazykové skúšky Ústavu celoživotného vzdelávania UNIZA ponúka možnosť získať Cambridge certifikát. Viac informácií je dostupných v priloženom letáku alebo na www.ucv.uniza.sk.  

Jazykové kurzy   Ponuka kurzov-bližšie info   Cambridge skúšky 


Prednáška p. Pavla Demeša 'Po stopách Cyrila a Metoda'

Univerzitná knižnica ŽU V Žiline pozýva všetkých záujemcov o históriu a stretnutia so zaujímavými ľuďmi na prednášku p. Pavla Demeša "Po stopách Cyrila a Metoda." Občiansky aktivista, spoluzakladateľ SAIA, bývalý minister medzinárodných vzťahov, expert na medzinárodnú politiku putoval po území bývalej Byzantskej, Arabskej, Chazarskej či Veľkomoravskej ríše a prináša nový pohľad na spoluzakladateľov Európy. Akcia sa koná v spolupráci s Nadáciou polis ako súčasť Žilinského literárneho festivalu a Klubu Color mundus UK ŽU. Uskutoční sa v stredu, 7.10.2015 o 16.30 v priestoroch študovne UK ŽU. 


20 rokov Univerzity tretieho veku Žilinskej univerzity

Univerzita tretieho veku Ústavu celoživotného vzdelávania Žilinskej univerzity v Žiline sa obzrela späť o 20 rokov. Slávnosťou  21. septembra 2015, konanou na pôde Ústavu celoživotného vzdelávania Žilinskej univerzity, čítala vo svojej histórii, tešila sa svojej súčasnosti a vyslala posolstvo do budúcnosti Univerzity tretieho veku.  Zdieľajte jej život – fotogaléria na linku www.ucv.uniza.sk , propagačné video 20 rokov U3V na linku - https://www.youtube.com/watch?v=5adYwdCLUU0


Pozvánka na cyklus prednášok a diskusií '20 krokov k poznaniu'

Univerzita  tretieho veku Ústavu celoživotného vzdelávania Žilinskej univerzity v Žiline pozýva  na cyklus prednášok a diskusií pod názvom 20 krokov k poznaniu.

... viac

Pozvanie na slávnostnú svätú omšu

Univerzitné pastoračné centrum pri Žilinskej univerzite v Žiline vás pozýva na slávnostnú svätú omšu, ktorá sa uskutoční 7. októbra 2015 o 19.00 hod. v kostole na Vlčincoch.


Nové propagačné video o UNIZA

Radi vás informujeme o novom propagačnom videu o Žilinskej univerzite v Žiline. Video si môžete pozrieť na tomto linku: https://goo.gl/YvqWxk Nachádza sa aj na úvodnej univerzitnej web stránke alebo v časti marketing a na stiahnutie je na intranete. Autorom videa je Juraj Čerňanský, študent FRI.  


Hviezdna zostava vedcov štartuje svoju roadshow pre tínedžerov po Slovensku!

V priebehu októbra prichádza do viacerých slovenských miest hviezdna zostava vedeckých osobností, ktoré žiakom posledných ročníkov základných škôl a všetkým stredoškolákom priblížia fascinujúci svet vedy a techniky z celkom iného uhla pohľadu. Na Žilinskej univerzite v Žiline sa podujatie uskutoční 9. októbra 2015 v Aule DATALAN (NG01). Detailné informácie nájdete na stránke: http://vedanadosah.cvtisr.sk/vedecka-roadshow/

... viac

Výstava Zaujímavosti vo vede

V vestibule hlavnej budovy Žilinskej univerzity je inštalovaná výstava s názvom Zaujímavosti vo vede. Putovnú výstavu pripravilo CVTI SR a tvorí ju 15 samostatne stojacich Infoboardov. Na paneloch sú zaujímavé fakty z rôznych vedných odborov, ku ktorým sú pripravené podrobnejšie informácie na webe www.vedanadosah.sk .  

Pozvánka


V zrekonštruovanej aule sa diskutovalo o moderných technológiách, CERNe aj mestskom downhille

V utorok 29. septembra 2015 sa konalo slávnostné otvorenie zrekonštruovanej auly NG01. Na rekonštrukcii sa podieľala spoločnosť DATALAN, podľa ktorej bola aula aj pomenovaná. Otvorenie auly bolo spojené s interaktívnou diskusiou s Danielom Valúchom, fyzikom z CERNu a populárnym cyklistom Filipom Polcom. Viac informácií nájdete v tlačovej správe.

Tlačová správa   FOTOGALÉRIA 


Žilinská univerzita priniesla na Noc výskumníkov 2015 humanoidného robota aj elektromobily

Festival vedy – Európska noc výskumníkov sa tento rok konala v piatok 25. septembra 2015 v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline a v Tatranskej Lomnici. Svoje exponáty na podujatí opäť predstavili aj vedci a výskumníci zo Žilinskej univerzity.  

FOTOGALÉRIA   Tlačová správa


Na Žilinskej univerzite odštartoval 63. akademický rok

V aktuálnom akademickom roku 2015/2016 bude na Žilinskej univerzite študovať vo všetkých formách a stupňoch štúdia spolu takmer 9 000 študentov.

Tlačová správa    FOTOGALÉRIA


Výskumné centrum Žilinskej univerzity bojuje proti poľadovici na cestách

Zima bez poľadovice na cestách? To je cieľ, ktorý sa snaží dosiahnuť jeden z výskumných tímov novovzniknutého Výskumného centra Žilinskej univerzity v Žiline. Viac informácií je dostupných v tlačovej správe.

Tlačová správa


Veda na dosah a UNIZA - laboratórium automatickej identifikácie a výskum v oblasti trechnológie RFID

Laboratórium automatickej identifikácie a výskum v oblasti trechnológie RFID nedávno prezentoval v relácii Veda na dosah prof. Ing. Juraj Vaculík, PhD a kolektív z Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov. Záznam relácie si môžete pozrieť na tomto linku: http://www.ta3.com/clanok/1066190/veda-na-dosah-z-23-jula.html 


Bibliobox

Univerzitná knižnica Žilinskej univerzity v Žiline začala 16.9.2015 testovaciu prevádzku biblioboxu  v priestoroch foyera hlavnej budovy. Bibliobox je mobilné zariadenie slúžiace  na vrátenie literatúry požičanej z fondu UK ŽU.

... viac

Publikácie o programe Horizont 2020

Radi by sme vás informovali o publikáciách Program Horizont 2020: Stručný prehľad a Program Horizont 2020: Od nápadu k návrhu projektu. Publikácie vydal EDIS - Vydavateľské centrum ŽU a je možné si ich zakúpiť v predajni vydavateľstva v univerzitnej knižnici. 


Univerzita tretieho veku v Žiline oslavuje 20. výročie vzniku

Pre Univerzitu tretieho veku pri Ústave celoživotného vzdelávania Žilinskej univerzity v Žiline je akademický rok 2015/2016 jubilejný. 

... viac

Veda na dosah a UNIZA - simulovanie procesov v mikrofluidických zariadeniach

Svoj výskum v oblasti simulovania procesov vnútri mikrofluidických zariadení nedávno prezentoval v relácii Veda na dosah doc. Mgr. Ivan Cimrák, Dr. z Fakulty riadenia a informatiky. Záznam relácie si môžete pozrieť na tomto linku: http://www.ta3.com/clanok/1067635/veda-na-dosah-z-18-augusta.html


Konferencia SDOT 2015 na FRI

Radi by sme vás pozvali na 41. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie SDOT 2015, ktorá sa bude konať 19.11 až 20.11 2015 v priestoroch FRI. Konferencia sa zameriava predovšetkým na všetky aspekty softvéru: od jeho návrhu, implementácie, využitia návrhových vzorov až po algoritmizáciu, programovacie jazyky a programovacie paradigmy. 

... viac

Výhodné vstupné pre zamestnancov ŽU v Mestskom divadle Žilina

Mestské divadlo Žilina ponúka na domáce predstavenia vo veľkej sále (okrem premiér) zamestnancom ŽU štandardne zľavu 50%. Pri kúpe vstupenky sa stačí preukázať zamestnaneckým preukazom. Študenti môžu pri kúpe vstupenky využiť študentskú zľavu.
Aktuálny program Mestského divadla v Žiline nájdete tu: http://www.divadlozilina.eu/program


Archív