Aktuality

Spravodajca - aktuálne číslo
Pamätnica - Premeny Žilinskej univerzity (1953 - 2013)
Žilinská univerzita v obrazoch
Propagačné video o univerzite

2% dane na rozvoj vzdelávania na ŽU

Vážení zamestnanci a sympatizanti Žilinskej univerzity v Žiline, aj tento rok sa môžete rozhodnúť, kam pôjdu 2 % alebo 3 % z vašich daní. V zmysle ustanovenia § 50 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov môžete poskytnúť 2 % (3 %) vami zaplatenej dane na osobitné účely - rozvoj vzdelávania na Žilinskej univerzite v Žiline.

viac ...


Vyhlásenie voľby kandidáta na rektora Žilinskej univertity v Žiline


Informácia o výrube stromov v súvislosti s výstavbou UVP ŽU


Vernisáž

Srdečne pozývame všetkých zamestnancov a študentov na vernisáž fotografickej výstavy Fotoklubu OBZOR - "pozerať sa , neznamená aj vidieť" , ktorá sa koná dňa 24.apríla 2014 o 13.30 h v budove NC ŽU Veľký Diel.

plagát


Štipendijný program EHP Slovensko - vyhlásenie výzvy na Prípravné návštevy a strednutia

Dovoľujeme si Vás informovať, že SAIA, n. o., ako správca programu pre Štipendijný program EHP Slovensko vyhlásila dňa 10. 4. 2014 prvú výzvu na predkladanie žiadostí o projekt v rámci opatrenia Prípravné návštevy a stretnutia. Bližšie informácie o výzve a všetkých opatreniach programu, ako aj spôsob predkladania žiadostí nájdete na webovej stránke Štipendijného programu EHP Slovensko www.spehp.saia.sk.

viac ...


Školenie k Národnému štipendijnému programu pre študentov a doktorandov

SAIA, n. o. pozýva študentov a doktorandov ŽU na školenie k národnému štipendijnému programu, ktoré sa uskutoční 16. apríla o 16.00 hod. v priestoroch ŠIC v ubytovacom zariadení na Veľkom Diele.

viac ...


Výhodné vstupné pre zamestnancov ŽU v Mestskom divadle Žilina

Mestské divadlo Žilina ponúka na domáce predstavenia vo veľkej sále (okrem premiér) zamestnancom ŽU štandardne zľavu 50%. Pri kúpe vstupenky sa stačí preukázať zamestnaneckým preukazom. Študenti môžu pri kúpe vstupenky využiť študentskú zľavu.

Aktuálny program Mestského divadla v Žiline nájdete tu: http://www.divadlozilina.eu/program


Rádio Rapeš úspešné na Radiorallye 2014!

Na medzinárodnej súťaži vysokoškolských internátnych rádií - Radiorallye 2014, ktorej 10 ročník sa konal tento rok v Trnave, obsadilo internátne rádio ŽU Rádio Rapeš vynikajúce tretie miesto. Najúspešnejším vysokoškolským internátnym rozhlasovým štúdiom v súťaži sa stalo Rádio Paf z Prešova (Prešovská univerzita). Blahoželáme!

viac ...


Študentka ŽU získala bronz na zimných paralympijských hrách v Soči!

Petra Smaržová, študentka SVF ŽU, si zo Zimných paralympijských hier v Soči 2014 odnáša krásnu bronzovú medailu za svoj výkon v slalome. Žilinčanke patrilo v kategórii stojacich pretekárok po prvom kole piate miesto, z ktorého zaútočila na celkovú bronzovú priečku. Srdečne blahoželáme!


Slovenskí stredoškoláci si vyskúšali prácu časticových fyzikov

Študenti stredných škôl, ktorých zaujíma svet fyziky zažili nedávno na ŽU výnimočnú skúsenosť. Prostredníctvom medzinárodného projektu Masterclasses sa na jeden deň stali členmi vedeckého kolektívu fyzikov pôsobiacich na univerzite a zoznámili sa s riešením problémov elementárnej fyziky svetového významu. Projekt Masterclasses, organizovaný Medzinárodnou skupinou pre popularizáciu časticovej fyziky IPPOG pôsobiacou pri CERNe, je určený stredoškolákom a miestom konania sú univerzity po celom svete. Jednou z nich je aj Žilinská univerzita v Žiline (ŽU), ktorá je súčasťou projektu od jeho vzniku, to znamená už desať rokov.

viac ...


Nová výzva na predkladanie žiadostí o štipendium od Národného štipendijného programu SR

V rámci Národného štipendijného programu Slovenskej republiky na podporu mobilít bola zverejnená nová výzva na predkladanie žiadostí o štipendium na študijné, výskumné a prednáškové pobyty v akademickom roku 2014/2015. Uzávierka na predkladanie žiadostí je 30. apríla 2014 do 16:00 hod., pričom pobyty sa budú môcť realizovať v rámci letného semestra akademického roka 2014/2015. Žiadosti o štipendiá možno aktuálne predkladať on-line na www.stipendia.sk, resp. www.scholarships.sk.

leták


17.reprezentačný ples ŽU

14. februára 2014 sa uskutočnil 17.reprezentačný ples ŽU. V programe sa predstavili Marián Čekovský, Slovak Tango, Tanečná škola Peter Cieker, do tanca zahrali DJ Mitar a folklórny súbor Stavbár.

17. reprezentačný ples ŽU podporili | Fotogaléria


Za prvým "ERA Chair" projektom na Slovensku stojí Žilinská univerzita v Žiline

Komisárka EK pre vedu a inovácie Máire Geoghegan-Quinn 10.2.2014 na konferencii venovanej H2020 v chorvátskom Záhrebe oficiálne prezentovala výsledky pilotnej výzvy "ERA Chairs", ktorá bola vyhlásená v 7. rámcovom programe EÚ v špecifickom programe Kapacity - Výskumný potenciál. Veľký úspech na Slovensko priniesla Žilinská univerzita v Žiline, ktorá obstála v tvrdej konkurencii.

viac ...

Archív