15.ročník Žilinskej detskej univerzity je tu!

V dňoch 8.-12.júla 2019 bude prebiehať Žilinská detská univerzita, ktorú už 15 rokov organizuje Fakulta elektrotechniky a informačných technológií. V prvý deň sa slávnostného otvorenia dočkalo 152 detí, ale aj niektorí rodičia. Zúčastnil sa ho okrem pána rektora Jozefa Jandačku aj pán dekan Fakulty elektrotechniky a informačných technológií Pavol Špánik. Pozvanie prijali aj vážení hostia – pani predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová a pán primátor mesta Žilina Peter Fiabáne.

ŽDU je založená na popularizácii prírodovedných a technických predmetov, hre, interaktivite a tvorivosti, takže základ ostáva rovnaký – pre kurz bakalárik vysvetľovanie prírodných zákonov, jednoduchých princípov a pre kurz inžinierik – aplikácia zákonov do praxe. Štyri skupiny bakalárikov a 3 skupiny inžinierikov budú počas celého týždňa navštevovať zaujímavé prednášky a cvičenia. A ako skutoční študenti, aj títo budú mať Výkaz o štúdiu – index.

Novinkami na tohtoročnej ŽDU sú prednášky na témy Zneškodni bombu svojimi vedomosťami či Anglický jazyk hrou.

Tento rok participujú na ŽDU všetky fakulty UNIZA.

08072019 ZDU KralikFoto20190708 B30A2312

08072019 ZDU KralikFoto20190708 B30A2344