DOD UNIZA 2020

Maturanti, učitelia, rodičia, technologickí fanúšikovia sa opäť môžu tešiť na jarnú sériu dní otvorených dverí jedinečnej univerzity na Slovensku - Žilinskej univerzity v Žiline. Jej moderné tvorivé prostredie, špičkové laboratóriá a atraktívne študijné programy prilákajú každoročne tisícky návštevníkov.

Sériu dní otvorených dverí na UNIZA otvorí Strojnícka fakulta. Dňa 29.1.2020 o 9.30 hod. začne atraktívna prezentácia o fakulte a študijných programoch. Bude moderovať známa moderátorka Marianna Ďurianová. Návštevníkom budú predstavené jednotlivé katedry a priestory fakulty vrátane zaujímavých projektov a jedinečných laboratórií.

Fakulta elektrotechniky a informačných technológií dňa 4.2.2019 od 8.30 hod. ukáže to najlepšie. Zážitková Tour de FEITcity začína návštevou laboratórií v hlavnej budove rektorátu UNIZA . Sprevádza formou interaktívnych exponátov a pokračuje pôsobivou prezentáciou o možnostiach štúdia a uplatnení absolventov v odbornej praxi. Radostným motivátorom je aj súťaž o hodnotné ceny.

Fakulta humanitných vied pozýva zažiť neopakovateľnú atmosféru svojho dňa otvorených dverí v termíne 7.2.2019 od 10 hod. Zástupcovia fakulty ochotne poskytnú všetky potrebné informácie o štúdiu a prijímacích konaniach. Súťažiť sa bude aj o atraktívne ceny. Tento rok Vám predstavia niečo nové, moderné a vysoko atraktívne.

Deň otvorených dverí Fakulty bezpečnostného inžinierstva (FBI) sa uskutoční dňa 12.2.2020 v priestoroch fakulty v centre mesta. Už tradične sa návštevníci môžu tešiť na pôsobivý sprievodný program. FBI Vám ponúkne byť súčasťou modelovej situácie MUST SHOOTING - simulovaného zásahu zložiek integrovaného záchranného systému. Návštevníci majú príležitosť preveriť si svoje strelecké schopnosti na laserovej strelnici, vyskúšať snímanie odtlačkov prstov, skontrolovať ochranné prvky bankoviek a mnoho ďalšieho v tematickej oblasti bezpečnosti.

Fakulta riadenia a informatiky dňa 13.2.2020 od 10 hod. pozýva na bližšie zoznámenie sa s fakultou a možnosťami štúdia. Okrem informácií o prijímacom konaní si fakulta pre záujemcov pripravila aj ukážky moderných laboratórií a učební, prezentáciu projektov a neopakovateľných workshopov. Spestrením bude aj predstavenie viacerých zaujímavých IT trendov v ENJOY LAB-e, virtuálna realita , sumo roboti a mnohé ďalšie. Pre tých, ktorí sa v tento deň nemôžu dostaviť na fakultu, je k dispozícii aj ONLINE deň otvorených dverí a to dňa 12.3.2020 v čase od 16 – 21 hod.

Deň 14.2.2020 bude patriť Fakulte prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov. Od 10 hod. v AULE Datalan bude informovať všetkých návštevníkov o študijných programoch, katedrách a ponúkne prehliadku priestorov fakulty a laboratórií. V čase obeda od 12 hod. nebude chýbať ani občerstvenie, prehliadka menzy, internátov a knižnice.

Sériu dní otvorených dverí na UNIZA uzatvorí dňa 3.4.2020 o 11hod. Výskumný ústav vysokohorskej biológie, ktorý vo svojom sídle v pôsobivej Tatranskej Javorine privíta uchádzačov o štúdium bakalárskeho študijného programu stráž prírody a magisterského študijného programu alpínska a vysokohorská ekológia. Záujemcovia získajú všetky potrebné informácie nielen o štúdiu, ale aj o ochrane vysokohorských ekosystémov.

Príďte sa pozrieť ako môže vyzerať päť rokov Vášho života u nás!
Tešíme sa!

Mgr. Adriana Valentovičová