Študenti Žilinskej univerzity uspeli na svetovom finále manažérskej hry Global Management Challenge v Jekaterinburgu

 Od 4. do 6. júla 2019 sa študentský tím Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline pod názvom FRI Solutions zúčastnil svetového finále manažérskej hry Global Management Challenge v ruskom Jekaterinburgu, ktorého sa zúčastňujú finalisti národných kôl z viac ako 30 krajín sveta.

Ide o najväčšiu manažérsku súťaž na svete zameranú na simuláciu stratégie riadenia podniku. Jednotlivé tímy zložené zo študentov univerzít alebo manažérov podnikov riadia virtuálny podnik a súťažia s ďalšími tímami, resp. podnikmi na jednotlivých trhoch a vytvárajú tak konkurenčné prostredie. Rozhodujú o základných stratégiách svojho podniku v personálnej, výrobnej, marketingovej a obchodnej oblasti.

Na otváracom ceremoniáli si študenti Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline (FRI UNIZA) Karin Beláková, Patrik Maruňák a Bruno Grinč zo študijného programu manažment, vyžrebovali žltú semifinálovú skupinu a ich súpermi boli tímy z Grécka, Kazachstanu, Macaa a Estónska. Semifinále úspešne zvládli. Bol to napínavý boj do posledného rozhodnutia, no postúpili do absolútneho finále spolu s tímami z Číny, Portugalska, Macaa, Ruska, Poľska, Hongkongu a Pobrežia Slonoviny.

Očakávania o veľmi náročnom svetovom finále sa potvrdili. Po každom rozhodnutí sa dynamicky menilo poradie finalistov, až po poslednom rozhodnutí zakotvili študenti FRI UNIZA na krásnom ôsmom mieste. Nazbierali tak cenné skúsenosti a veríme, že budúci rok sa umiestnia ešte vyššie. Na Fakulte riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline si študenti môžu túto manažérsku hru nielen online zahrať, ale aj zdokonaliť svoje manažérske zručnosti na predmete Manažérske hry a simulácie pod vedením majsterky sveta v tejto súťaže za rok 2018 (Ing. Lucie Lendelovej, PhD., MBA).

„Výučba manažmentu na FRI UNIZA je orientovaná najmä na praktické znalosti a schopnosti, ktoré študenti získajú prácou na projektoch a konkrétnych zadaniach z praxe od partnerských spoločností. Sme preto veľmi radi, že ich naši študenti dokázali využiť a uplatniť aj v tejto prestížnej svetovej manažérskej súťaži a dosiahli skvelé umiestnenie,“ dodal dekan Fakulty riadenia a informatiky UNIZA doc. Ing. Emil Kršák, PhD.
Ďakujeme tímu FRI Solutions za vynikajúcu reprezentáciu Žilinskej univerzity v Žiline a Slovenskej republiky.

 

doc. Ing. Viliam Lendel, PhD.
Fakulta riadenia a informatiky UNIZA

15072019 TS FRI 1

15072019 TS FRI 2

15072019 TS FRI 3

15072019 TS FRI 4

Foto Pavel Kirbyatev

© 2016 Žilinská univerzita v Žiline. Všetky práva vyhradené.