Project fair – úspešné EÚ projekty v našom kraji

Regionálna politika je prioritnou politikou Európskej únie. Zameriava sa na všetky regióny a mestá v Európskej únii s cieľom podporovať tvorbu pracovných miest, konkurencieschopnosť podnikov, hospodársky rast, trvalo udržateľný rozvoj a zlepšovať kvalitu života občanov. Cieľom je riešiť rozmanité rozvojové potreby vo všetkých regiónoch EÚ. Prezentovanie úspešných projektov podporených z finančných zdrojov EÚ v Žilinskom kraji sa stalo námetom pre Europe Direct Žilina zorganizovať akciu, kde by boli predstavené takéto projekty verejnosti.

Informačné centrum Europe Direct Žilina, ktoré sídli v Univerzitnej knižnici Žilinskej univerzity v Žiline, už po druhý raz v tomto roku pripravuje podujatie pre všetkých občanov nášho kraja. Cieľom výstavy pod názvom Project fair je predstaviť úspešné projekty z rôznych oblastí, ktoré boli podporené z finančných prostriedkov Európskej únie, umožniť stretnutie projektových riešiteľov, ich prezentovanie a zdieľanie skúseností súvisiacich s prípravou a realizáciou projektov.

Výstava s prezentáciami úspešných projektov, ktoré sú finančne podporované Európskou úniou, sú realizované práve v Žilinskom samosprávnom kraji. Návštevníci „Project fair“ nájdu na podujatí informácie o projektoch a budú mať možnosť dozvedieť sa, ako sa stať úspešným s predkladaným projektom. Cieľom „Project fair“ je poukázať, ako sa náš kraj aktívne a úspešne zapája do riešenia grantových výziev, ktoré sú podporované z finančných prostriedkov Európskej únie. Je dobre vedieť a poznať úspechy projektových riešiteľov a inšpirovať sa ich skúsenosťami.

Súčasťou tejto akcie bude aj Workshop „Ako pripraviť dobrý projekt Erasmus+“ a Erasmus+ DAY 2018. Workshop je určený predovšetkým pre pedagogických pracovníkov a projektových manažérov na školách.

„Project fair“ sa uskutoční v hlavnej budove Žilinskej univerzity vo foyer dňa 17. októbra 2018 v čase od 10.00 hod. do 13.00 hod.

Informačné centrum Europe Direct Žilina

08102018 logo fair