DIM 2024 Dopravná infraštruktúra v mestách – smart riešenia

2024-10-02 00:00 - 2024-10-03 00:00

Dátum konania: 02. - 03. 10. 2024
Druh akcie: Medzinárodná konferencia
Miesto konania: UNIZA (SR)
Odborní garanti: prof. Ing. Ján Čelko, CSc., KCEI SvF UNIZA
Kontakt:
 +421 41 513 5901 / Ing. Gabriela Blažeková, KCEI SvF UNIZA
Web stránka podujatia: http://svf.uniza.sk/dim
Stručný popis: Cieľom konferencie je výmena skúseností v oblasti dopravných problémov miest a obcí. Narastajúce dopravné požiadavky v spojení s dlhodobo zanedbávanými problémami neposkytujú adekvátne možnosti trvalo udržateľného rozvoja bez rozsiahlych stavebných a technologických opatrení s priamym vplyvom na životné prostredie a obyvateľstvo. Konferencia bude zameraná na riešenie aktuálnych požiadaviek na dopravnú infraštruktúru miest a ich okrajových častí, vyplývajúcich zo zmien migračných návykov obyvateľstva. Bude sa venovať parkovacej politike a jej dopadom na prepravné vzťahy i možnostiam a rizikám využitia alternatívnych pohonov. Súčasťou konferencie bude diskusné fórum s predstaviteľmi MD SR a samosprávy.
V samostatných blokoch budú prebiehať diskusie o nových normách na projektovanie ciest a miestnych ciest, parkovacej politike i možnostiach uplatnenia moderných technológií.

The goal of the conference is the exchange of experience in the area of traffic problems in cities and municipalities. Increasing traffic requirements in connection with long-term neglected problems do not provide adequate opportunities for sustainable development without extensive construction and technological measures with a direct impact on the environment and the population. The conference will be focused on solving the current requirements for the transport infrastructure of cities and their peripheral parts, resulting from changes in the migration habits of the population. It will focus on parking policy and its impact on transport relations, as well as the possibilities and risks of using alternative drives. The conference will include a discussion forum with representatives of the Ministry of Transportation and self-government.
In separate blocks, discussions will take place about new standards for designing roads and local roads, parking policy and the possibilities of applying modern technologies.

Všetky termíny:

• Od 2024-10-02 00:00 do 2024-10-03 00:00