Spomienka na prvého ponovembrového rektora prof. RNDr. Pavol Kluvánek, CSc., rektor 1990 – 1993

Univerzita stratila veľkú osobnosť medzinárodného významu, ktorá výrazne ovplyvnila jej smerovanie. V našich mysliach i srdciach, vážený pán profesor Kluvánek, zostanú pekné spomienky, ktoré nevymiznú.

Pán profesor bol prvým zvoleným ponovembrovým rektorom (1990 – 1993). Na vtedajšej katedre matematiky vybudoval oddelenie matematických metód v doprave, ktoré sa stalo základom pre vznik samostatnej katedry matematických metód v doprave. Všade tam, kde pôsobil formoval mnoho ľudí, a to odborne i ľudsky.Osobitná pozornosť patrí jeho vedeckej práci, v ktorej sa zameral na zavádzanie progresívnych metód riešenia problémov technológie práce v dopravných systémoch.

Významne prispel k zmene štruktúry univerzity rozdelením Fakulty strojníckej a elektrotechnickej na fakultu strojnícku a fakultu elektrotechnickú, k osamostatneniu Stavebnej fakulty a ku vzniku Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline.

Ďakujeme, Vaša Magnificentia, za vykonanú prácu i spoločné poznanie.

Česť jeho vzácnej pamiatke.

07022023 UNIZA Kluvanek