UNIZA napreduje v aliancii PIONEER

Žilinská univerzita v Žiline má eminentný záujem na prepojení s európskymi partnermi, a preto aktívne pokračuje v budovaní aliancie PIONEER, v ktorej sa spolu s ďalšími partnermi z medzinárodného prostredia zameriava na vytvorenie a riadenie európskej siete a na internacionalizáciu vzdelávania a výskumu.

Aliancia spoločne pracuje na tom, aby v marci 2022 opätovne predložila spoločný projekt Európskych univerzít, projekt PIONEER, ktorý je zameraný na kontext „mesta budúcnosti". Jej partnermi sú koordinátor projektu Université Gustave Eiffel vo Francúzsku, LAUREA Helsinki vo Fínsku, TH Köln University v Nemecku, ISCTE-IUL Lisabon v Portugalsku a Žilinská univerzita v Žiline.

Univerzity zapojené v projekte preto zakladajú inovatívne, vedecko-výskumné a školiace aktivity, ktoré prispievajú k špičkovým znalostiam a inováciám prostredníctvom nových programov v nasledujúcich šiestich oblastiach: stavebné inžinierstvo pre uhlíkovo neutrálne mestské oblasti, bezpečnosť, ochrana a riadenie rizík pre odolné mestá, technologické riešenia pre smart cities, dizajn služieb pre trvalo udržateľné mestá, trvalo udržateľný mestský život a cestovný ruch a obehové hospodárstvo pre mestských obyvateľov.

13122021 Pioneer meeting Paris 1