Študenti Žilinskej univerzity uspeli na svetovom finále manažérskej hry Global Management Challenge v Jekaterinburgu

Od 4. do 6. júla 2019 sa študentský tím Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline pod názvom FRI Solutions v zložení Karin Beláková, Patrik Maruňák a Bruno Grinč zo študijného programu manažment, zúčastnil svetového finále manažérskej hry Global Management Challenge v ruskom Jekaterinburgu, ktorého sa zúčastňujú finalisti národných kôl z viac ako 30 krajín sveta. Ide o najväčšiu manažérsku súťaž na svete zameranú na simuláciu stratégie riadenia podniku. Jednotlivé tímy zložené zo študentov univerzít alebo manažérov podnikov riadia virtuálny podnik a súťažia s ďalšími tímami, resp. podnikmi na jednotlivých trhoch a vytvárajú tak konkurenčné prostredie. Rozhodujú o základných stratégiách svojho podniku v personálnej, výrobnej, marketingovej a obchodnej oblasti.

Zo semifinále postúpili do absolútneho finále spolu s tímami z Číny, Portugalska, Macaa, Ruska, Poľska, Hongkongu a Pobrežia Slonoviny. Po poslednom rozhodnutí zakotvili študenti FRI UNIZA na krásnom ôsmom mieste. Nazbierali tak cenné skúsenosti a veríme, že budúci rok sa umiestnia ešte vyššie.

Ďakujeme tímu FRI Solutions za vynikajúcu reprezentáciu Žilinskej univerzity v Žiline a Slovenskej republiky.

FRI UNIZA

16072019 FRI UNIZA 1