Víťazstvo medzi najlepšími univerzitnými basketbalovými tímami si odniesli hráči UNIZA

Žilina minulý týždeň na svojej pôde usporiadala v rámci osláv 100. výročia vysokoškolského športu na Slovensku finále slovenských univerzít v basketbale mužov a žien.

Na podujatie prišli štyri najlepšie vysokoškolské tímy mužov a tiež 4 tímy žien - UK Bratislava (muži, ženy), UKF Nitra (muži, ženy), UPJŠ Prešov a UNIZA Žilina (muži), UMB Banská Bystrica a UPJŠ Košice (ženy). V športovej hale T18 na Ul. vysokoškolákov po oba dni všetci hráči vynikali svojimi výkonmi a úrovňou hry. V kategórii žien napokon vo finále zvíťazili hráčky UK Bratislava a v kategórii mužov si prvenstvo odniesli domáci zo Žilinskej univerzity. Srdečne gratulujeme!

12062019 basketbal IMG 6336

12062019 basketbal IMG 3708