UNIZA v aktuálnom rebríčku slovenských VŠ na štvrtom mieste

Aké sú najobľúbenejšie univerzity na Slovensku? UniRank na túto otázku odpovedá v roku 2019 vydaním rebríčka Slovak University Ranking, ktorý pozostáva z 34 uznávaných slovenských vysokých škôl, ktoré spĺňajú nasledovné kritériá:

• sú poverené, licencované a / alebo akreditované príslušnou slovenskou organizáciou vyššieho vzdelávania,
  • ponúkajú aspoň štvorročné vysokoškolské vzdelanie alebo postgraduálne tituly,
  • poskytujú kurzy prevažne v tradičnom, osobnom, dištančnom vzdelávaní.

Na prvom mieste skončila Univerzita Komenského v Bratislave, nasleduje Slovenská technická univerzita v Bratislave, Technická univerzita v Košiciach, Žilinská univerzita v Žiline a päticu uzatvára SPU v Nitre.

Najlepšou univerzitou vo svete je podľa aktuálneho rebríčka Univerzita v Aucklande, Nový Zéland. Nasleduje kanadská univerzita McMaster a o tretiu priečku sa delia Univerzita v Britskej Kolumbii a Univerzita v Manchestri, Anglicko.

„UniRank ™ je popredným medzinárodným adresárom inštitúcií vyššieho vzdelávania a vyhľadávačom, ktorý obsahuje recenzie a rebríčky viac ako 13 600 oficiálne uznaných univerzít a vysokých škôl v 200 krajinách sveta.