Prorektor Vičan získal ocenenie Osobnosť železničnej a mestskej dopravy na Slovensku za rok 2019

Radi Vás informujeme, že dlhoročný univerzitný pedagóg a odborník, v súčasnosti prorektor pre rozvoj UNIZA prof. Ing. Josef Vičan, CSc., získal významné ocenenie „Osobnosť železničnej a mestskej koľajovej dopravy na Slovensku za rok 2019“, ktoré mu bolo odovzdané na medzinárodnej odbornej konferencii „Fórum koľajovej dopravy“.

Ocenenie sa každoročne odovzdáva víťazovi, ktorého vyberie porota z piatich nominovaných osobností na slávnostnom večeri medzinárodnej konferencie. Železničná doprava patrí neodmysliteľne k Žilinskej univerzite už od jej samotného vzniku v roku 1953, teda viac ako 65 rokov. Preto je pre našu univerzitu veľkou cťou, že práve náš zamestnanec získal ocenenie, ktoré prinavracia prestíž tomuto jedinečnému druhu dopravy.

04042019 oceneny prof Vican

Foto Fórum koľajovej doprav