100 rokov akademického športu na Slovensku

Slovenská asociácia univerzitného športu oslavuje v roku 2019 sto rokov akademického športu na Slovensku.

Univerzitný/akademický šport začal na Slovensku písať svoju oficiálnu históriu 27. júna 1919, keď sa na Lekárskej fakulte v Bratislave stretli pedagógovia a študenti Univerzity Komenského a založili Univerzitný klub. Začínali s atletikou, volejbalom, basketbalom, futbalom, boxom, šermom a tenisom.

SAUŠ v spolupráci so športovými klubmi a univerzitami organizuje pri príležitosti 100. výročia sériu súťaží, ktorých cieľom je zapojiť čo najviac študentov slovenských univerzít.

Na webe SAUŠ nájdete podrobnosti ohľadne pripravovaných akcií.

Prvou zo série súťaží je 12. hodinový futbal maratón, ktorý sa uskutoční 09.04.2019 súčasne v 3 mestách na Slovensku:

• Bratislava - telocvičňa LF UK Mlynská dolina Staré grunty
  • Žilina - telocvičňa T1, UNIZA na Veľkom Diely