Cena Žilinského samosprávneho kraja v rukách prof. Milana Dada

Županka Erika Jurinová v sobotu 8. decembra 2018 odovzdala v Slovenskom komornom divadle v Martine najvyššie krajské ocenenia - Cenu ŽSK trom a Pamätnú plaketu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) šiestim významným osobnostiam. Nominovať ľudí na ocenenie môže verejnosť, poslanci ŽSK, občianske združenia, umelecké i vedecké inštitúcie.

Cenu Žilinského samosprávneho kraja získal aj pán prof. Milan Dado, vedec, bývalý rektor a dlhoročný pedagóg Žilinskej univerzity. V roku 1990 sa aktívne zapojil do širokej medzinárodnej spolupráce a zúčastňoval sa postupne na riešení množstva medzinárodných projektov. Venuje sa výskumu vlastností náročných optických vlákien a vysokorýchlostných plne transparentných optických sietí, informačných a komunikačných technológií a služieb a inteligentných dopravných systémov. Tento rok získal ocenenie Vedec roka SR.

Ďalší ocenení:

Cena ZSK:

Oľga Čechová, detská lekárka

Karol Komandera, dlhoročný ochotnícky divadelník, organizátor liptovského zdravotníctva.

Pamätná plaketa ŽSK:

Mária Antalová, jedna zo zakladateľov Slovenského zväzu telesne postihnutých.

Tibor Mahút, dlhoročný folklorista a hudobník.

Bibiána Srbecká, úspešná krasokorčuliarka, trénerka detí a choreografka.

Natália Šubrtová a Henrieta Farkašová, najúspešnejšie paralympioničky v dejinách SR.

Ján Kuciak, slovenský investigatívny reportér, novinár a univerzitný pedagóg. In memoriam.

Žilinský samosprávny kraj

13122018 Dado bmd