Pozvánka – Veľká konferencia DOPRAVA 2018

V stredu 26. septembra 2018 sa uskutoční medzinárodná konferencia DOPRAVA 2018, ktorá sa uskutoční v Žiline. CESTA DO BUDÚCNOSTI vymedzuje hlavnú tému, ktorá bude rezonovať počas celej konferencie.

Rozprávať o nej budú rešpektovaní spíkri, pozvanie prijali aj ďalší zaujímaví ľudia – z akademickej obce, tiež odborníci z praxe aj vizionári. V panelových diskusiách budú hovoriť o aktuálnych trendoch a vývoji v cestnej, leteckej doprave, verejnej osobnej, ale aj železničnej. Nebudú chýbať ľudia zaoberajúci sa smart cities v oblasti dopravy. Viacúrovňový program bude prebiehať v dvoch konferenčných sálach súbežne. Pripravený je tiež bohatý sprievodný program. Nad podujatím prevzal záštitu minister dopravy Arpád Érsek, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová, primátor mesta Žilina Igor Choma a rektor Žilinskej univerzity Jozef Jandačka.

Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

Pre študentov je zvýhodnená cena vstupenky 39 EUR.

Kontaktná osoba pre študentské lístky: Veronika Tkáčová, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.  tel.: +421 905 570 847

Medzinárodnej konferencií DOPRAVA 2018 predchádza dňa 25. septembra 2018 Prednáška o doprave a jej budúcich trendoch, s voľným vstupom pre všetkých, ktorých zaujíma oblasť dopravy a inovatívne trendy v doprave.

Tešiť sa môžeme na špičkové modely dizajnérskych áut, ktoré sú výsledkom výskumných projektov z automobiliek Audi a Volkswagen vytvorené študentmi z Vysokej školy výtvarných umení, z ateliéru Transport Dizajn, jednu z najväčších súkromných zbierok historických áut ŠKODA v Slovenskej republike, model železnice, ale aj rozrezaný trup najrýchlejšieho ultraľahkého lietadla Shark od Vladimíra Pekára. Predstaví sa Slovenská autobusová doprava Žilina so svojou prednáškou o udržateľnej mobilite. Bude možné vyskúšať si a dozvedieť sa viac o elektrobikoch, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi populárne, alebo sa vrátime do minulosti poznávacím zájazdom historickým autobusom.

V prípade zapísania školy, informácie TU.

Viac informácií nájdete na www.cestadobuducnosti.sk .

Plagát - utorok

Plagát - streda