Ešte stále môžete prihlásiť svoj exponát na NOC VÝSKUMNÍKOV 2018

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že na 12. ročník popularizačného podujatia Noc výskumníkov 2018, ktoré bude 28. septembra 2018, je ešte stále možné prihlásiť exponát, resp. prednášku, vyplnením prihlasovacieho formulára.

SOVVA v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, Centrom vedecko-technických informácií SR a Euractiv.sk pripravujú už 12. ročník slovenskej edície vedecko-popularizačného festivalu Európska noc výskumníkov 2018.

Európska noc výskumníkov sa na Slovensku bude konať 28.9. 2018  a to v Bratislave, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici a Poprade. Mottom tohtoročného festivalu vedy je: „Výskumníci v nás". Chceme verejnosti komunikovať, že každý z nás aspoň raz v živote zažil aké je to byť vedcom. Či sme už skúšali chemické pokusy v pivnici, pozorovali zvieratá v prírode, snažili sa vypočítať rýchlosť blížiaceho sa auta, skúšali programovať alebo len tak pozorovali hviezdy. Výskum a inovácie sú súčasťou nášho života už od detstva: deti sa pýtajú rodičov mnoho otázok, sú fascinované zvieratami a rastlinami a doma tvoria nové svety z Lega (či Merkúru). Mnohokrát sa však stane, že časom táto zvedavosť, chuť skúmať, hľadať a pýtať sa z detí skoro celkom vyprchá.
Našou víziou je, aby Európska noc výskumníkov aj tento rok bola pre žiakov a študentov, ale aj verejnosť zdrojom inšpirácie a podnetom pre zvedavosť.

V prípade, že sa k nám chcete ako vedci a výskumníci pridať prezentovaním svojej práce formou stánku, prihláste sa prosím na tomto odkaze.

V prípade, že máte záujem vystúpiť so svojou prednáškou, prihláste sa prosím na tomto odkaze.

Ak by ste mali akékoľvek nejasnosti, neváhajte nás kontaktovať na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. .

Tešíme sa na spoluprácu.

Prípravný tím Európskej noci výskumníkov na Slovensku