Slávnostné otvorenie novej obslužnej komunikácie v Univerzitnom stredisku Zuberec

V utorok 7. augusta 2018 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie novej obslužnej komunikácie na Univerzitné stredisko v Zuberci. Toto dielo sa podarilo vďaka dlhoročným snahám vedenia a zamestnancov UNIZA za podpory Štátnych lesov, Urbáru Zuberec a obce Zuberec.

Krásny slnečný deň prial slávnostnému aktu, a tak v obedňajších hodinách za prítomnosti vedenia Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA) rektor UNIZA prof. Ing. Jozef Jandačka, PhD., prestrihol stuhu spoločne s bývalou rektorkou Dr. h. c. prof. Ing. Tatianou Čorejovou, PhD. a kvestorkou Ing. Janou Gjašikovou.

Nová obslužná komunikácia s dĺžkou 340 metrov je pripojená na miestnu komunikáciu, ktorou sa široká verejnosť môže dostať do neďalekého Múzea oravskej dediny alebo Brestovskej jaskyne. Univerzitné stredisko v Zuberci sa nachádza v jednej z najkrajších prírodných scenérií Slovenska poskytuje priam nekonečné možnosti na aktívny relax v každom ročnom období. V areáli je umiestnených 15 chatiek, ktoré prednedávnom prešli rekonštrukciou a jedna hlavná chata, ktorej spoločenská miestnosť slúži na stravovanie, prípadne spoločenský program. Okrem toho je možné využiť saunu, športový areál či altánok. V kuchyni sa varí podľa tradičných receptúr. Jazierko a okolitá príroda len dotvárajú prekrásnu scenériu, preto je stredisko vyhľadávaným miestom na rodinné pobyty s deťmi, usporiadanie školení, kurzov, firemných hier, detských táborov, športových sústredení, či lyžiarskych zájazdov.

Ing. Martina Slavíková
Oddelenie pre medzinárodné vzťahy a marketing

09082018 prestrihavanie stuhy Zuberec

09082018 stredisko Zuberec

© 2016 Žilinská univerzita v Žiline. Všetky práva vyhradené.