Riešenie pešej dopravy v meste Žilina – vyjadrite svoj názor

Mesto Žilina dlhodobo prezentuje myšlienku zlepšiť trvalo udržateľnú mestskú mobilitu, znížiť automobilovú dopravu, s tým súvisiace znečistenie ovzdušia, ako aj zlepšiť podmienky aktívnych foriem dopravy – pešiu a cyklistickú dopravu.

K dosiahnutiu týchto cieľov by mali prispieť aj v súčasnosti riešené projekty Interreg, ktoré Žilinská univerzita v Žiline rieši v spolupráci s mestom Žilina. Pripravili sme dva krátke dotazníky. Ten prvý je zameraný na strategické riešenia – kľúčové podmienky pre pešiu dopravu a návrhy na jej zlepšenie. Druhý dotazník sa týka bezpečnosti, pohodlnosti a príťažlivosti peších komunikácií a možnosti využitia verejnej dopravy.
Dotazníky sú umiestnené tu:
Strategický plán pešej dopravy mesta Žilina

Plán pešej dopravy v okolí mesta Žilina

Katedra cestného staviteľstva
Stavebná fakulta