UNIZA patrí medzi top 3 najlepšie univerzity na Slovensku

UNIZA sa umiestnila na 3. mieste v SCIMAGO Institutions Rankings (SIR). V celosvetovom klasifikačnom systéme vyvinutom pre tvorbu rankingov univerzít a vedeckých inštitúcií tak UNIZA obhájila svoje vedúce postavenie medzi technicky orientovanými univerzitami na Slovensku. Kritériami hodnotenia inštitúcií sú veda a výskum, inovácie a vplyv na spoločnosť.

Výstupy vedy a výskumu vychádzajú najmä z počtu publikácií publikovaných vo vedeckých časopisoch evidovaných v databáze Scopus. SCIMAGO porovnáva inštitúcie, ktoré publikovali minimálne 100 vedeckých publikácií evidovaných v databáze Scopus v predchádzajúcom roku. Vedeckovýskumné a inovačné výstupy sú tiež hodnotené na základe relevantných, overiteľných a dostupných zdrojov. Dopady na spoločnosť sú sledované cez webové stránky. Cieľom SIR hodnotenia je poukázať na vedecké a sociálnoekonomické charakteristiky výskumných inštitúcií na celom svete.

SIR môže budúcim študentom pomôcť pri výbere študijného programu a univerzity, ktorá mu poskytne najlepšie šance pre uplatnenie na trhu práce, ale i zamestnávateľom vrátane európskeho odvetvia Hi-Tech pri hľadaní talentovaných absolventov a odborníkov. Môže mať vplyv aj pri výbere štúdia v zahraničí a v Erasmus+ programoch a samozrejme opodstatnenie má aj pri zvyšovaní kvality vzdelávania na univerzitách.

UNIZA prispieva k riešeniam aktuálnych výziev tisícročia pre našu spoločnosť. UNIZA je v tomto rankingu najlepšou slovenskou technickou univerzitou podľa sledovaných kritérií. Celkovo zastáva 3. miesto medzi 13 slovenskými inštitúciami zaradenými do rankingu. V rebríčku analýzy Profesia.sk v záujme zamestnávateľov o absolventov medzi vysokými školami je UNIZA rovnako na 3.mieste.

„UNIZA a jej výnimoční zamestnanci prinášajú výsledky svojich výskumov a prác do európskeho vzdelávacieho a výskumného priestoru a hlavne do ekosystému našej spoločnosti. Teším sa, že aj tento ranking potvrdzuje vysokú úroveň a kvalitu univerzity,“ povedal prof. Ing. Jozef Jandačka, PhD., rektor UNIZA.

Viac info