Pozvánka na konferenciu projektu YOUMOBIL

Category
UNIZA
2022-03-17 00:00

Pozývame Vás na záverečnú konferenciu projektu YOUMOBIL "Boosting Youth Rural Mobility: Innovative services, better experience, more involvement", ktorá sa bude konať 17. 3. 2022.

Obmedzené možnosti cestovať verejnou dopravou, napríklad nízka frekvencia spojov, sú popri menšom počte pracovných príležitostí uvádzané ako jeden z najčastejších dôvodov, prečo mladí ľudia opúšťajú rodné obce a mestečká na vidieku. To spôsobuje negatívne demografické zmeny a postupné vyľudňovanie niektorých vidieckych oblastí. Týmto problémom sa zaoberá aj Stavebná fakulta Žilinskej univerzity v Žiline v rámci projektu YOUMOBIL. Projekt je podporovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja v rámci grantovej schémy Interreg Stredná Európa. Jeho cieľom je zlepšiť služby verejnej dopravy vo vidieckych oblastiach tak, aby lepšie vyhovovali potrebám mladých ľudí. V priebehu posledných dvoch rokov sme vo vybraných vidieckych oblastiach v strednej Európe testovali nové služby, vrátane dopravy na dopyt, mobilné aplikácie a ďalšie smart riešenia. Výsledky projektu budú prezentované na záverečnej konferencii.

Konferencia bude prebiehať 17. 3. 2022 v nemeckom meste Weißenfels aj online.

Pripojte sa online, dozviete sa viac o našich výsledkoch.

All Dates

• 2022-03-17 00:00