Hlasujte za našu borovicu v súťaži Strom roka 2023

Naša Borovica lesná, ktorá už 120 rokov pokojne rastie pri Paľovej búde v areáli Žilinskej univerzity, patrí medzi 12 najkrajších stromov tohto roka. Má výšku 25 metrov a obvod kmeňa 350 cm.

Borovica bola doposiaľ svedkom mnohých udalostí zo spoločenského, sociálneho, kultúrneho a športového života. Na tomto mieste rástla už vtedy, keď dal v roku 1925 žilinský hoteliér Pavol Folkmann postaviť pri starej ceste drevenú poschodovú budovu s dvoma vežičkami – „Paľovu búdu". Postupne v nej boli lesná reštaurácia, kolkáreň, tančiareň, ženský rehoľný rád kongregácie Sestier sv. Cyrila a Metoda, sociálny ústav, viaceré pracoviská univerzity i kaviareň. Dnes sa v budove pri borovici nachádza Univerzitné pastoračné centrum pri Žilinskej univerzite. Strom a Paľova búda tak spolu vytvárajú neuveriteľnú dvojicu a malebne dotvárajú moderný campus Žilinskej univerzity. Borovica vysoko čnie a chráni ho svojimi štyrmi kmeňmi.

Hlasovať môžeme všetci a to 4 spôsobmi do 30. septembra:

HLASOVANIE NA WEBE
FORMOU SMS: zaslaním správy vo formáte STROM*06* na číslo 7773. Ideálne je uviesť meno, priezvisko a mailovú adresu.
ORIGINÁLNY HLASOVACÍ LÍSTOK: ten nájdete v letnom čísle časopisu Krásy Slovenska.

11082023 Strom roka 2023