Na Žilinskej univerzite sa rozhodlo o víťazoch celoštátneho kola SOČ

Stredoškolská odborná činnosť patrí medzi tradičné a najrozšírenejšie súťaže. Poslaním súťaže je prispievať k vyhľadávaniu talentovaných študentov vo veku od 15 do 21 rokov a podporovať ich v tvorivej činnosti a hľadaní inovatívnych riešení v konkrétnych oblastiach.
Tento rok sa do SOČ prihlásilo celkovo 4 917 študentov s počtom 3 712 prác z 338 škôl. Z 8 krajov postúpilo na celoštátnu prehliadku 272 súťažiacich (2 žiaci z príslušného kraja do 17 vyhlásených odborov), celkom 34 študentov z každého kraja. O všetkom sa však rozhodlo počas celoštátnej prehliadky v dňoch 24.-27.apríla 2018 na Žilinskej univerzite v Žiline (UNIZA).

Najvyšší počet bodov za projekty v rámci krajov získal Banskobystrický kraj, na druhom mieste sa umiestnil Prešovský kraj a tretie miesto získal Nitriansky kraj. Víťazi jednotlivých kategórii sú umiestnení v tabuľke. Niektorí z víťazov sa zúčastnia celoštátnej prehliadky SOČ v Českej republike v meste Olomouc.

Po slávnostnom vyhodnotení odovzdal doc. Ing. Jozef Ristvej, PhD., prorektor pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA putovnú valašku Ing. Jozefovi Eperješimu, riaditeľovi SOŠ automobilovej v Košiciach, ktorá bude miestom budúceho 41.ročníka celoštátneho kola SOČ.

Zozam víťazov celoslovenského kola SOČ 2018

SOC UNIZA spolocna fotografia sutaziacich a komisie