Girl's day 2018 na UNIZA

2018-04-26 09:00
Miesto:
FRI UNIZA

Girl’s Day, celosvetový deň žien v IT je opäť tu! Každoročne sa koná ŠTVRTÝ ŠTVRTOK V ŠTVRTOM MESIACI. Jeho piaty ročník sa uskutoční 26. apríla 2018 vďaka organizácii Aj Ty v IT.

IT podniky, inštitúcie či organizácie vo vyše 166 krajinách sveta otvárajú v tento deň svoje brány stredoškoláčkam, ktoré tak majú jedinečnú príležitosť nahliadnuť do čarovného sveta IT. Minulý rok vďaka Girls day na Slovensku spoznalo zákulisie IT vyše 950 zvedavých dievčat zo 123 škôl. Cieľom tejto sympatickej aktivity je prezentovať atraktívny odbor IKT (informačno- komunikačných technológií) dievčatám vo veku 14- 18 rokov a priblížiť im, aké možnosti štúdia či práce tento odbor ponúka. Aj keď program Girls day sa líši v každom IT podniku, dievčatá budú môcť okrem iného vyskúšať virtuálnu realitu a 3D hologramy či diskutovať na tému Ženy v IT.

Girl´s day na UNIZA prináša Fakulta riadenia a informatiky.

Viac informácií nájdete na girlsday

FRI UNIZA

Všetky termíny: