Vyhlásenie o prístupnosti

Webové sídlo uniza.sk (alias www.uniza.sk) je základným webovým sídlom Žilinskej university v Žiline, ktoré spĺňa všetky základné štandardy prístupnosti pre informačné systémy verejnej správy určené Vyhláškou č. 179/2020 Z. z. (Úradu podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu), ktorou sa ustanovuje spôsob kategorizácie a obsah bezpečnostných opatrení informačných technológií verejnej správy (ruší výnos Ministerstva financií Slovenskej republiky č. 55/2014 Z. z. o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy) - účinnosť od 30.6.2020.

Webové sídlo je vytvorené s ohľadom na maximálnu prístupnosť obsahu a funkčnosť. Webové sídlo je prístupné aj po vypnutí zobrazovania obrázkov, kaskádných štýlov (CSS). Jeho obsah je možné jednoducho zväčšovať a zmenšovať pomocou štandardných nástrojov webových prehliadačov.

Všetky verejne dostupné a kritické webové aplikácie sa chránia webovým aplikačným firewallom. Webové sídlo správcu je prístupné prostredníctvom zabezpečeného protokolu HTTPS s využitím bezpečnej verzie protokolu TLS.

Súbory na tomto sídle sú primárne publikové vo formáte .pdf. Pre zobrazenie týchto dokumentov je potrebné mať nainštalovaný prehliadač Adobe Reader, ktorý je voľne šíriteľný a je ho možné stiahnuť z webu spoločnosti Adobe. Viacero súborov sú vo formátoch .docx, .rtf a .xlsx, ktoré je možné zobraziť a editovať vo väčšine bežne používaných editoroch.
Podporované prehliadače:

  • Chrome
  • Firefox
  • IE, EDGE
  • Opera

V prípade akýchkoľvek problémov s dostupnosťou webového sídla kontaktujte technickú správu webu na e-mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Technickým prevádzkovateľom webu je Centrum informačných technológií (CeIKT).

© 2022 Žilinská univerzita v Žiline. Všetky práva vyhradené.