AM SR (akademické majstrovstvá SR) 2018 v silovom trojboji

Výkonný výbor Slovenskej asociácie univerzitného športu na svojom zasadnutí schválil pre Akademické majstrovstvá Slovenskej republiky 2018 súťaže v nasledovných športoch: aerobik maratón, atletika, basketbal, futbal, orientačný beh, plávanie, plážový volejbal, šerm, volejbal, vzpieranie, tanečný šport, silový trojboj, beh do schodov.

Siloví trojbojári súťažili 14. apríla 2018 v priestoroch Športcentra na Hlinách V. Na slávnostnom otvorení akcie sa zúčastnila rektorka Žilinskej univerzity Dr.h.c. prof. Ing. Tatiana Čorejová, PhD., viceprezident SAFKST pre silový trojboj Pavol Kovalčík a riaditeľ ÚTV UNIZA PaedDr. Róbert Janikovský. O titul akademického šampióna súťažilo 24 vysokoškolákov (z toho 3 ženy), čo bolo vzhľadom na neveľkú členskú základňu na Slovensku príjemným prekvapením. Podujatie malo vysokú športovú úroveň a bolo kvalitne zorganizované.

Absolútnym víťazom v hodnotení bez rozdielu hmotnosti sa stal Dominik Filo (UNIZA), striebro patrí Adriánovi Nikelovi (SPU Nitra) a bronz Oliverovi Ďurčovi (EU Bratislava). Celkovým počtom 6 medailí sa Žilinská univerzita v Žiline usadila na čele tabuľky poradia univerzít. O tento veľký úspech sa pričinili: Dominik Filo, Lukáš Jambor, Branislav Caban, Miloslav Málek, Michal Pilát, Slavomír Juššík, Marek Nagy. Všetci štartovali pod hlavičkou AC UNIZA Power club Žilina.

Slavomir Jussik

Branislav Caban