Rekonštrukcia budov NG (BG) a FBI blok B (MB)

Vážené kolegyne, vážení kolegovia,

Žilinská univerzita v Žiline má schválené ďalšie dva projekty zamerané na zníženie energetickej náročnosti verejných budov.

V súčasnosti sa rozbiehajú stavebné práce na budove NG (BG) a budove Fakulty bezpečnostného inžinierstva, blok B (MB).

Stavebné práce budú ukončené do 7 mesiacov od prevzatia staveniska. Konkrétne ide o: zateplenie obvodového a strešného plášťa, výmena otvorových konštrukcií a osvetlenia, ústredné vykurovanie, úprava podláh, opatrenia proti vlhkosti a dokončovacie práce.

Z dôvodu rekonštrukcie budovy BG budú dvere BF117, BG224, BG300 (dvere na chodbách oddeľujúce BF/BG) odo dňa 14.06.2017 trvalo uzavreté a prekryté fóliou zo strany budovy BF. Taktiež od tohto dátumu bude vymenený zámok na dverách a trvalo sa uzavrie vchod BG 101 (bočný vstup cez sklenené dvere od Paľovej búdy. Ako vchod pre zamestnancov pracujúcich v budove BG pri prebiehajúcej rekonštrukcii bude slúžiť vchod pri Aule DATALAN č. dverí BG 223 od ul. Univerzitná cez mostík. Vjazd z ul. Univerzitná bude pre motorové vozidlá uzavretý počas celej doby rekonštrukcie. Príjazd ku garážam UVP bude od Výskumného centra.

Touto cestou si dovoľujeme požiadať všetkých zamestnancov o trpezlivosť, bezpečnosť
a dodržiavanie bezpečnostných pokynov v rekonštruovaných budovách a ich okolí a zároveň akceptovanie určitých obmedzení počas realizácie stavebných prác (vylúčená výučba, obmedzený pohyb).

S pozdravom

Investičné oddelenie