Úspech našich študentov v súťaži Continental Student Challenge

Radi vás informujeme o úspechu študentov UNIZA,  ktorí v druhom ročníku súťaže Continental Student Challenge obsadili prvé a druhé miesto. Srdečne blahoželáme!

Druhý ročník súťaže -  Continental Student Challenge

Druhý ročník súťaže  Conti Student Challenge pre študentov vysokých škôl, organizovaný divíziou Technologické centrum vyústil do úspešného konca. Dňa 25.6. 2015 sme pozvali do našej spoločnosti študentov Žilinskej univerzity a aj študentov Trenčianskej univerzity Fakulty priemyselných Technológií v Púchove, ktorí mali možnosť prezentovať svoje technické  príspevky.

Študenti mohli spracovať a poslať svoje  príspevky v oblasti  konštrukcie a dizajnu plášťov, nových  materiálov, simulačných metód, recyklácie či obnoviteľných zdrojov.

Nakoniec bolo vybraných 5 nápadov, ktoré postúpili pred porotu zloženú z manažérov divízie Technologické centrum a reprezentantov  Žilinskej univerzity profesora  M. Dzimka (Strojnícka fakulta)  a docenta P. Hockicka (Elektrotechnická fakulta) ako aj dekana  Fakulty priemyselných technológií v Púchove profesora J. Vavra.

Študenti museli nielen prísť s novou technickou ideou, technicky ju popísať, ale aj odprezentovať v anglickom jazyku a tiež obstáť v diskusii s porotcami.

Nakoniec porota rozhodla takto:

Na prvom mieste sa umiestnil Roman Bobor, študent Žilinskej univerzity, ktorý  bol odmenený cenou 1000 Euro za myšlienku „Hydrophobic tire“ , kde navrhuje použitie hydrofóbického efektu v obvodových drážkach dezénu, za účelom zlepšenia odvodu vody a blata z dezénu.

Juraj Kajan taktiež zo Žilinskej univerzity získal druhé miesto a odmenu 750 Euro za inováciu „Vymeniteľný vysúvací dezén pneumatiky“.  Autor navrhol koncept bezdušového kolesa, kde sa dezén vysúva z disku kolesa podľa potreby a princíp vysúvania bol navrhnutý v dvoch rôznych variantách.

Tretie miesto patrí Máriovi Vančovi z Fakulty priemyselných technológií v Púchove a odmena 500 Euro za  inováciu „New design of tire tread“, v ktorej autor  navrhuje použitie nového tvaru priečnych drážok v dezéne, za účelom zníženia valivého odporu a hlučnosti pneumatiky.

Súčasťou  záverečného vyhlásenia výsledkov bol aj sprievodný program, kde bola študentom najskôr predstavená divízia Technologické centrum riaditeľom  Liborom Hegerom, následne bol prezentovaný  Trainee program posledným absolventom tohto programu Arpádom Jakabom z TCP a  taktiež sa študenti dozvedeli o možnostiach spolupráce. Neskôr mali možnosť pozrieť si výrobu pneumatík.

Súťaž Continental Student Challenge  ponúka možnosť  získať nové nápady  pre projekty a tiež koncern Continental si buduje povedomie ako atraktívny zamestnávateľ.  Pre študentov je veľmi dôležitý kontakt  s výrobnou sférou a prepojenie  ich teoretických znalostí s praxou.  Prostredníctvom tohto projektu máme možnosť byť bližšie k študentom a samozrejme otvárajú sa ďalšie možnosti pre vzájomnú spoluprácu.

Autor článku: Ing. Daniel Plevák