Prezident sa v Žiline stretne s akademickou obcou

Prvá oficiálna návšteva hlavy štátu na slovenskej univerzitnej pôde vedie do Žiliny. Andrej Kiska sa v pondelok 8. decembra 2014 stretne so študentmi a pedagógmi Žilinskej univerzity v Žiline, s ktorými po prednáške plánuje diskutovať o súčasnej situácii v školstve a spoločnosti.

„Vedenie univerzity oceňuje, že prezident SR Andrej Kiska navštívi Žilinskú univerzitu ako prvú vysokoškolskú akademickú inštitúciu na Slovensku a verí, že stretnutie a diskusia s akademickou obcou ohľadom životnej cesty pána prezidenta ako aj o  súčasnom stave školstva, bude podnetná pre všetky zúčastnené strany,“ uviedol prvý prorektor a prorektor pre vzdelávanie doc. Ing. Milan Trunkvalter, PhD.

Súčasťou návštevy prezidenta bude aj stretnutie s vedením Žilinskej univerzity v Žiline.

Ing. Katarína Géčová

Oddelenie medzinárodných vzťahov a styku s verejnosťou