Nemecká firma na parkovacie automaty zamestná na Slovensku ďalších 400 ľudí

[etrend.sk; 09/06/2017; eTREND/firmy; Ivan Haluza © 2017 News and Media Holding] Link na zdroj

Nemecký výrobca dopravných systémov, akými sú napríklad automaty na cestovné lístky či parkovanie, prišiel do severoslovenskej Žiliny vyvíjať softvér pre dané zariadenia už pred vyše dvoma desaťročiami. Neskôr tu Scheidt & Bachmann rozbehol aj ich výrobu.

Zdroj - Scheidt-Bachmann.de

Teraz sa nemecký investor s novým veľkým projektom posunie aj do ďalšieho mesta na severe krajiny. V Bytči totiž postaví fabriku na výrobu elektrokomponentov do svojich zariadení, vďaka ktorej tu získajú prácu aj štyri stovky novoprijatých ľudí. Fabrika pritom zamestná celkovo až 600 ľudí. Časť z nich však presunie investor do Bytče práve zo žilinskej výroby. Väčšinu zamestnancov si však bude hľadať na voľnom pracovnom trhu.

Počet ľudí pôjde na tisíc

Zo Žiliny však investor úplne neodchádza. Aj naďalej v nej ponechá vývoj svojich zariadení, na ktorom spolupracuje so Žilinskou univerzitou.

"Dnes v Žiline zamestnávame celkovo 600 ľudí, ale po dostavaní nového bytčianskeho závodu budeme mať na Slovensku v dvoch centrách celkovo už tisícku zamestnancov," hovorí pre TREND konateľ slovenskej dcéry Scheidt & Bachmann Slovensko Peter Lazar s tým, že nový závod v Bytči by mal začať svoju prevádzku už koncom budúceho roka. Celkové náklady na jeho výstavbu zatiaľ spresniť nevedel.

Scheidt & Bachmann Zdroj - Scheidt-Bachmann.de

Mimo domáceho Nemecka a Slovenska má firma ďalší výrobný závod aj v USA. Jej slovenská základňa je po tej materskej druhá najväčšia. Nová investícia pritom nie je dôsledkom presunov výrob z Nemecka či USA, podľa P. Lazara ňou totiž materská firma reaguje iba na plynulý rast predajov svojich systémov.